NAUKA NIEMIECKIEGO - Jak skutecznie uczyć się języka niemieckiego na co dzień? - Poradnik

„Nie mam czasu” To częsta wymówka, przez którą to ludzie odkładają naukę języka niemieckiego „na później”.

Każdy z nas ma tyle samo czasu i tylko od Ciebie zależy na co go wykorzystasz. Czas na najważniejsze rzeczy zawsze się znajdzie, więc zacznij uczyć się języka niemieckiego podczas codziennych zajęć i obowiązków... 

Przeczytaj do końca ten artykuł a dowiesz się:
Jak wykorzystać wolne chwile podczas codziennego dnia na skuteczną naukę języka niemieckiego.

- Typowy dzień...
Podczas typowego dnia, nawet bardzo zapracowanego istnieje wiele niewykorzystanego, nieproduktywnego czasu. Możesz dorzucić krótkie lekcje języka niemieckiego, w tych właśnie chwilach. Być może będą to tylko 5-10 minutowe odsłuchiwania kursu lub audiobooka z mp3 playera ale w dłuższej perspektywie właśnie te chwile pozwolą Ci to opanować język niemiecki. Krótkie lekcje w nieproduktywnym czasie mają swoje zalety. Dzięki nim materiał będzie utrwalany i zapamiętywany na dłużej. Im więcej czasu poświęcisz na język niemiecki tym lepiej, więc zacznij wykorzystywać wolne chwile.

W nauce języka niemieckiego nie ma nic ważniejszego od spędzania z nim sporej ilości czasu nawet jeśli nie skupiasz się na nim w pełni.

- Gdzie można uczuć się języka?
Oczywiście wszędzie. Do codziennych zajęć możesz dodać naukę języka w ogóle nie zmieniając planu dnia. Ucz się słuchając języka niemieckiego przy pomocy kursów audio. Jak to zrobić...? Wystarczy, że jednorazowo zakupiony kurs niemieckiego w plikach mp3 nagrasz na płytę CD, albo wgrasz do osobistego mp3 playera, bądź swojego telefonu komórkowego, a wtedy otrzymasz możliwość nauki języka w każdej chwili, nawet podczas codziennych obowiązków i zajęć (nawet jeśli dotychczas wydawały Ci się one najbardziej nieodpowiednią chwilą do nauki).

Lekcje mp3 dają Ci możliwość nauki niemieckiego np. kiedy:
- przygotowujesz posiłki

- zmywasz naczynia, sprzątasz,
- pracujesz w ogródku
- biegasz, spacerujesz,
- ćwiczysz na siłowni
- prowadzisz samochód
- stoisz w kolejce w sklepie, banku, na poczcie,
- jesteś w drodze do pracy i w drodze powrotnej,
- podczas urlopu, na wakacjach (np leżąc na plaży).

W tym czasie możesz się wiele nauczyć. Wystarczy, że będziesz słuchać języka obcego, nawet jeśli nie możesz się na nim całkowicie skupić - uczysz się wtedy biernie.

Co najlepiej słuchać...?
- lekcję kursu mp3 (dialogi, rozmówki, konwersacje, fiszki mp3)
- piosenki w obcym języku
- audiobooki (w języku niemieckim)
- programy radiowe itd

Kiedy istnieje taka możliwość to czytaj, gdy nikt nie patrzy to mów i powtarzaj. Nie narażaj się na niemiłe komentarze przechodniów (mówienie do siebie w miejscach publicznych nie budzi pozytywnych skojarzeń). Z drugiej strony możesz mówić także do telefonu bądź nagrywać swój głos na dyktafon. Będzie to wyglądało bardzo inteligentnie i nikt nie pomyśli, że może już Ci odbiło :)

- Nauka w pracy...
Jeśli możesz słuchać kursów niemieckiego na mp3 podczas pracy to bardzo dobrze. Porada ta dotyczy osób, którzy wykonują praca manualne, kierowców bądź innych osób, które mogą sobie pozwolić na słuchanie mp3 playera podczas rutyny dnia codziennego.

Pamiętaj, że nie musisz poświęcać pełnej uwagi temu co słuchasz.
Umysł uczy się nawet bez koncentracji. Poprawisz w tym czasie akcent, intuicyjnie poprawisz gramatykę i czasem złapiesz nowe słówka.

- Fiszki (e-kartoniki ) w plikach Mp3
To kolejny sposób na opanowanie słownictwa. Jeśli nie wiesz czym są zobacz koniecznie artykuł: Fiszki Mp3 sposób na niemieckie słówka. Fiszek Mp3 możesz słuchać gdziekolwiek tylko zechcesz:

- do autobusu,
- na wycieczkę,
- na spacer itd.
- nawet do lekarza (kiedy stoisz w kolejce)

Wystarczy na chwilę włączyć odtwarzacz mp3, lub wgrane pliki na komórkę i wysłuchać kilka słówek. Nawet podczas 10 minutowej drogi tramwajem możesz się sporo nauczyć. Jeśli robisz to codziennie to zadziała jak „kula śnieżna”. Jedno słówko dziennie to 365 w roku. Możesz naprawdę sporo się nauczyć.

- Używaj języka wszędzie gdzie istnieje taka możliwość:
- w pracy, w szkole, w domu, w każdej wolnej chwili (hobby).

Jeśli masz już poziom średnio-zaawansowany języka docelowego to używaj go jak najczęściej podczas rutynowych zajęć. Jeśli często gotujesz to kup sobie książkę kucharską w danym języku. Jeśli czytasz powieści to zamień je na język docelowy. Wykaż się kreatywnością i ucz się wszędzie.

- Nauka w domu - przez Internet.
W dzisiejszych czasach bardzo popularny, a zarazem wyjątkowo skuteczny jest tzw. e-learning. Dzięki niemu każdy kto ma dostęp do internetu może uczyć się języka niemieckiego w chwilach kiedy ma na to czas i ochotę. Wystarczy do tego znalezienie odpowiedniego portalu lub programu do nauki.

Do nauki w domu przez Internet szczególnie polecam następujące serwisy:

1). Niemiecki 1000 słów - serwis przy pomocy którego szybko nauczysz się 1000 najczęściej używanych słów w języku niemieckim. Metoda ta jest bardzo skuteczna, gdyż skupia się tylko na najbardziej popularnych słówkach, które używamy najczęściej podczas rozmowy w języku niemieckim.

2). Kurs Niemieckiego eTutor - to według mnie najlepszy obecnie kurs języka niemieckiego przez Internet (uczysz się samodzielnie bez wychodzenia z domu). Zawiera wiele multimedialnych lekcji, zaawansowany system nauki nowych słówek (wraz z algorytmem planowania powtórek) wiele ćwiczeń, nagrań mp3, filmów video, fotolekcji i obrazków, a wszystko to na jednej stronie w jednym miejscu. Osobiście bardzo rekomenduję Ci wypróbowanie tej formy nauki. Wystarczy, ze założysz darmowe konto w serwisie, aby otrzymać możliwość osobistego przetestowania metody eTutor. Więcej informacji na temat kursu eTutor znajdziesz w artykule Niemiecki eTutor - Kurs Online

3). Portal KochamNiemiecki - ciekawy portal do nauki języka niemieckiego gdzie znajdziesz wiele darmowych lekcji.

NA ZAKOŃCZENIE PAMIĘTAJ! - Języka niemieckiego możesz nauczyć się nawet nie mając dużej ilości wolnego czasu. Wystarczy wykorzystać rady zawarte w tym artykule oraz zaopatrzyć się w odpowiednie dla Twojego poziomu zaawansowania kursy niemieckiego na mp3. One zapewnią Ci kontakt z językiem podczas codziennych obowiązków i w skuteczny sposób pozwolą Ci nauczyć się upragnionego języka niemieckiego. - Grzegorz Żądło i Rafał Kołodziej - http://nauka-jezyka-obcego.blogspot.comArtykuł pochodzi z serwisu www.artelis.pl

1 Response to " NAUKA NIEMIECKIEGO - Jak skutecznie uczyć się języka niemieckiego na co dzień? - Poradnik "

  1. You may affect the regular payment by entering the specified payment amount on this box. mortgage payment calculator canada Understanding how much your mortgage payments will probably be is an important part of getting a mortgage. mortgage calculator

Prześlij komentarz


Jeżeli chcesz skutecznie uczyć się Niemieckiego w domu (przez Internet) to sprawdź najlepszy obecnie: Kurs Niemieckiego Online.

Niemiecki eTutor - Kurs Online
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Zobacz koniecznie